Nazwa zadania : „Podsumowanie XXXII edycji konkursu „Mój Las”
Wyniki konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej, pod hasłem „MÓJ LAS”
XXXII edycji 2018/2019.
W dniu 18 stycznia 2019 roku Sąd Konkursowy w składzie:
- Sebastian Smoluk – przedstawiciel ZO SITLiD w Olsztynie
- Anna Bartoszewicz – przedstawiciel ZO SITLiD w Olsztynie
- Agata Klewiado – ZO SITLiD w Olsztynie
- Maria Grabowska – przedstawiciel ZO LOP w Olsztynie
- Andrzej Sobania – przedstawiciel ZO SITLiD w Olsztynie
- Małgorzata Gruca – przedstawiciel ZO SITLiD w Olsztynie
- Anna Kłosowska – przedstawiciel ZO LOP w Olsztynie
- Joanna Piskosz – przedstawiciel ZO LOP w Olsztynie
- Małgorzata Jarczewska – przedstawiciel ZO LOP w Olsztynie
- Krystyna Leszczyńska – przedstawiciel ZO LOP w Olsztynie
- Małgorzata Butkiewicz – ZO SITLiD w Olsztynie – Sekretarz
- Tadeusz Pampuch – ZO LOP w Olsztynie – przewodniczący
dokonał oceny prac konkursowych, nadesłanych przez dzieci i młodzież szkolną, z terenu woj. warmińsko-mazurskiego, .na I etap szczebla regionalnego XXXI edycji konkursu „Mój Las”. Łącznie wpłynęło 336 prac, w tym:
- w kategorii I wiekowej – 279 prac,
- w kategorii II wiekowej – 39 prac,
- w kategorii III wiekowej – 13 prac,
- w kategorii IV wiekowej – 5 prac.
Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami i ich analizie, której podstawą, zgodnie z regulaminem konkursu, były : wartość merytoryczna pracy, forma opracowania, samodzielność w opracowaniu pracy oraz oryginalność ujęcia tematu, ogólna estetyka pracy, pomysłowość szaty graficznej, Sąd Konkursowy postanowił nagrodzić niżej wymienione prace :
I Kategoria wiekowa : „Moja ulubiona pora roku w lesie”:
- Michał Chojnowski – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Urszula Złotowska – I miejsce
- Filip Gołaszewski – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Magdalena Abramczyk. – II miejsce - Zofia Pacuska – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13, 13-230 Lidzbark, opiekun p. Teresa Pawlak. – III miejsce
Wyróżnienia :
Kajetan Malinowski – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13, 13-230 Lidzbark, opiekun p Aleksandra Trzaskalska
Norbert Żuralski – SP w Rybnie, ul. Wyzwolenia 12, 13-220 Rybno opiekun p. Anna Borkowska, Katarzyna Karbowska
Błażej Łapyr – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13, 13-230 Lidzbark, opiekun p. Teresa Jagielska
Szymon Kaczmarczyk – SP Nr 9 w Olsztynie, 10-280 Olsztyn, ul. Zamenhofa 14, opiekun p. Małgorzata Jarczewska
Igor Stawski – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Jadwiga Madej
Paweł Pawłowicz – Niepubliczna SP w Rodnowie, Rodnowo 23, 11-200 Bartoszyce
opiekun p.
Bartosz Turski – SP w Rozogach, ul Rynek 13, 12-114 Rozogi, opiekun p. Hanna Wiśniewska
Bartosz Szczepaniak – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13,
13-230 Lidzbark, opiekun Teresa Pawlak
Piotr Grablewski – SP w Wilczkowie, Wilczkowo, 11-135 Lubomino, opiekun p. Beata Stasiowska
Kacper Kuca – Zespół Szkół w Kurzętniku, ul. Grunwaldzka 37, 13-306 Kurzętnik, opiekun p. Bożena Laskowska
Zofia Karkocha – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13,
13-230 Lidzbark, opiekun Teresa Jagielska
Małgorzata Rybak – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Jadwiga Madej
Maja Dobkiewicz – SP w Samborowie, ul. Szkolna 8, 14-100 Ostróda, opiekun p. Urszula Janicka
Ksawery Komorowski – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Iwona Drzymalska –Olszewska
Maria Tomaszewska – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Iwona Drzymalska –Olszewska
Jakub Antkiewicz – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13,
13-230 Lidzbark, opiekun p. Katarzyna Czaplińska
Ignacy Kaczmarczyk – SP w Rozogach, ul Rynek 13, 12-114 Rozogi, opiekun p. Hanna Wiśniewska
Maria Szustkowska – SP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Iławie, ul. Andersa 7, 14-200 Iława, opiekun p. Wiesława Zakrzewska
Patryk Święcicki – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Małgorzata Łachmańska
Amelia Łukomska – SP nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku, ul. Działdowska 13,
13-230 Lidzbark, opiekun p. Teresa Pawlak
Prace ze szkół, które pierwszy raz wzięły udział w konkursie :
II Kategoria wiekowa : „Mieszkania leśnych zwierząt”
- Maciej Markowski – SP Nr 9 w Olsztynie, 10-280 Olsztyn, ul. Zamenhofa 14, opiekun p. Grażyna Wąsowicz.- I miejsce
- Michał Borkowski – SP w Pasymiu, 12-130 Pasym, ul. Jana Pawła II 4, opiekun Aneta Gołaszewska. – I miejsce ex aequo
- Róża Świtalska SP w Wilczkowie, Wilczkowo, 11-135 Lubomino, opiekun
Jadwiga Stasiewicz-Kuhn.- II miejsce - Hanna Krasula – SP w Pasymiu, 12-130 Pasym, ul. Jana Pawła II 4, opiekun
Aneta Gołaszewska. – II miejsce ex aequo - Jeremiasz Jaroszewski – SP w Rożentalu, Rożental 140A, 14-299 Rożental, opiekun p. Anna Lewandowska – III miejsce
Wyróżnienie:
Julia Antoszewska – SP nr 6 w Olsztynie, ul. Gdyńska 17,10-608 Olsztyn,
opiekun p. Bożena Nazarczuk
Prace ze szkół, które pierwszy raz wzięły udział w konkursie :
Karolina Łuniewska – Publiczna SP w Miłomłynie, ul. Pasłęcka 15, 14-140 Miłomłyn, opiekun p. Teresa Biegańska
Mateusz Sidorowicz – SP w Kotle Dużym, Kocioł Duży 6, 12-200 Pisz, opiekun p. Elżbieta Wabich.
III Kategoria wiekowa : „Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w mojej okolicy”.
- Ewa Gołaszewska – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska – I miejsce - Julia Szczepańska – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska – I miejsce ex aequo - Amelia Borkowska – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska – II miejsce - Małgorzata Hajduk – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska – III miejsce
Wyróżnienie :
Nikola Fedor – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska
Paulina Drząszcz – SP im. W Kętrzyńskiego w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4,
12-130 Pasym, opiekun p. Aneta Gołaszewska
IV Kategoria wiekowa : „Drewno – wczoraj, dziś i jutro”.
- Igor Jaroszewicz – II LO w Olsztynie, 10-113 Olsztyn, ul. Małłków 3, opiekun
Jolanta Otręba – I miejsce - Nina Brońska – LO w ZSO w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński, opiekun p. Ewa Skrobut – II miejsce
Wyróżnienia :
Julia Kawalir – LO w ZSO w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński, opiekun p. Ewa Skrobut
Hanna Rudnicka – LO w ZSO w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński, opiekun p. Ewa Skrobut
Aleksandra Wojtkielewicz– LO w ZSO w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński, opiekun p. Ewa Skrobut
W kategoriach IV nie przyznano III miejsca wszystkie nadesłanie prace poza I i II miejscem postanowiono uhonorować wyróżnieniami.