Koło SITLiD z Nadleśnictwa Miłomłyn w Słowińskim Parku Narodowym

Wyjazd szkoleniowo-poznawczy do Słowińskiego Parku Narodowego -Koło SITLiD przy Nadleśnictwie Miłomłyn

W dniach 16-18 września 2022r. członkowie koła SITLID przy Nadleśnictwie Miłomłyn uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowo – poznawczym do Słowińskiego Parku Narodowego.

Pierwszy dzień pobytu przywitał nas piękną słoneczną pogodą.  Uczestnicy wyjazdu po śniadaniu w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „Janina” w Nowęcinie k. Łeby udali się na zwiedzanie Sea park i fokarium w Sarbsku. Pod opieką przewodnika obejrzeli kilka pokazów z udziałem fok,  a po pokazach zwiedzili pozostałą część obiektu, który oferował wiele atrakcji. Następne przyszedł czas na zwiedzanie terenu Słowińskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wyjazdu wyjechali do Obwodu Ochronnego Rąbka, zwiedzili z przewodnikiem muzeum „Wyrzutnia rakiet”.  Podczas II wojny światowej znajdował się tutaj tajny niemiecki poligon doświadczalny, gdzie Niemieccy naukowcy testowali rakiety przeciwlotnicze.

Z muzeum uczestnicy pomaszerowali na pobliską wydmę Łącką z której rozciąga się piękny widok na pobliskie wydmy, jezioro łebskie i plaże Bałtyku.

Powrót do Łeby odbyliśmy spacerując brzegiem morza.

Atrakcją drugiego i ostatniego zarazem dnia pobytu na terenie Słowińskiego Parku Narodowego było zwiedzanie Łeby. Pogoda nadal dopisywała. Najpierw przejechaliśmy miasto meleksem słuchając lokalnych opowieści, następnie cała grupa mając czas wolny, spacerując zwiedziła miasto i port.

Nasz wyjazd udokumentowaliśmy zdjęciami zamieszczonymi do artykułu.

 

Robert Ołtuszewski