Sąd Konkursowy w składzie:
- Tadeusz Pampuch – ZO LOP w Olsztynie – Przewodniczący
- Sebastian Smoluk – Przewodniczący ZO SITLiD w Olsztynie
- Małgorzata Butkiewicz – ZO SITLiD w Olsztynie – Sekretarz
- Agata Klewiado – ZO SITLiD w Olsztynie
- Anna Bartoszewicz – ZO SITLiD w Olsztynie
- Dorota Skórkiewicz – ZO SITLiD w Olsztynie
- Kamila Ołownia – ZO SITLiD w Olsztynie
dokonał oceny prac konkursowych, nadesłanych przez dzieci i młodzież szkolną, z terenu woj. warmińsko-mazurskiego.
Na I etap szczebla regionalnego XXXV edycji konkursu „Mój Las” łącznie wpłynęło 49 prac, w tym:
- w kategorii I wiekowej – 39 prac,
- w kategorii II wiekowej – 4 prace,
- w kategorii III wiekowej – 2 prace,
- w kategorii IV wiekowej – 4 prace.
Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami i ich analizie, której podstawą, zgodnie
z regulaminem konkursu, były: wartość merytoryczna pracy, forma opracowania, samodzielność w opracowaniu pracy oraz oryginalność ujęcia tematu, ogólna estetyka pracy, pomysłowość szaty graficznej, Sąd Konkursowy postanowił nagrodzić niżej wymienione prace:
I Kategoria wiekowa „Na leśnej polanie”:
- Daria Zalichta – Szkoła Podstawowa w Pasymiu ul. Jana Pawła II 4 13, 12-130 Pasym, opiekun P. Małgorzata Łachmańska – miejsce I
- Marcel Walat – Szkoła Podstawowa nr 9 w Olszynie ul. Zamenhofa 14, 11-041 Olsztyn, opiekun P. Małgorzata Jarczewska – I miejsce ex aequo
- Agata Trusewicz – Szkoła Podstawowa w Pasymiu ul. Jana Pawła II 4 13, 12-130 Pasym, opiekun P. Małgorzata Łachmańska – II miejsce
- Bartłomiej Kociński – Szkoła Podstawowa w Pasymiu, ul. Jana Pawła II 4 13, 12-130 Pasym, opiekun P. Małgorzata Łachmańska – miejsce III ex aequo
- Antoni Grablewski – Szkoła Podstawowa w Wilczkowie, Wilczkowo 73, 11-135 Lubomino, opiekun P. Jadwiga Stasiewicz-Kuhn – III miejsce ex aequo
Wyróżnienia :
Sylwia Kaczmarczyk – Szkoła Podstawowa w Rozogach ul. Rynek 13, 12-114 Rozogi, opiekun P. Hanna Wiśniewska
Kinga Murawska – Zespół Szkół w Kurzętniku ul. Grunwaldzka 37, 13-306 Kurzętnik, opiekun P. Donata Majewska-Torba
Julia Wilczek – Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie ul. Zamenhofa 14, 10-280 Olsztyn, opiekun P. Małgorzata Jarczewska.
Amelia Suszek– Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie ul. Zamenhofa 14, 10-280 Olsztyn, opiekun P. Małgorzata Jarczewska
Maria Belowska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie ul. Zamenhofa 14, 10-280 Olsztyn, opiekun P. Małgorzata Jarczewska
Oliwia Koszakowska – SP w Rozogach, ul Rynek 13, 12-114 Rozogi, opiekun p. Hanna Wiśniewska
Matylda Keuchel – Szkoła Podstawowa w Pasymiu ul. Jana Pawła II 4, 12-130 Pasym, opiekun P. Małgorzata Łachmańska
Karina Śmiechowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu, ul. M. Konopnickiej 2, 11-440 Reszel, opiekun P. Joanna Piskosz
Wojciech Warda – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu, ul. M. Konopnickiej 2, 11-440 Reszel, opiekun P. Joanna Piskosz
II Kategoria wiekowa „Kropla, strumień, jezioro – leśny mokry świat”:
- Robert Trusewicz – Szkoła Podstawowa w Pasymiu ul. Jana Pawła II 4, 12-130 Pasym, opiekun P. Aneta Gołaszewska – I miejsce
- Aleksandra Richter Szkoła Podstawowa w Wilczkowie, Wilczkowo 73, 11-135 Lubomino, opiekun P. Jadwiga Stasiewicz-Kuhn – II miejsce
- Marcel Podpora – Szkoła Podstawowa w Wilczkowie, Wilczkowo 73, 11-135 Lubomino, opiekun P. Jadwiga Stasiewicz-Kuhn – III miejsce
- Dominika Lech – Szkoła Podstawowa w Wilczkowie, Wilczkowo 73, 11-135 Lubomino, opiekun P. Jadwiga Stasiewicz-Kuhn – III miejsce ex aequo
III Kategoria wiekowa „Jakie korzyści czerpiemy z lasu”:
- Marek Pazyra – Szkoła Podstawowa nr 6 w ul. Gdyńska 17, 10-608 Olsztyn, opiekun P. Bożena Nazarczuk – I miejsce
- Alan Jerzyk – Szkoła Podstawowa w Wilczkowie, Wilczkowo 73, 11-135 Lubomino, opiekun P. Jadwiga Stasiewicz-Kuhn – II miejsce
IV Kategoria wiekowa „Znaczenie różnorodności biologicznej w lasach – mój wpływ na jej zachowanie”:
- Karolina Ropiak – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr I, ul. Małłków 3, 10-113 Olsztyn, opiekun P. Jolanta Otręba – I miejsce
- Jakub Gudaniec – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 4, 11-100 Lidzbark Warmiński, opiekun P. Ewa Skrobut – II miejsce
- Maja Nowicka – Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie, ul. Żołnierska 15, 10-558 Olsztyn, opiekun P. Monika Dudda – III miejsce
- Zuzanna Gilewska – Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie, ul. Żołnierska 15, 10-558 Olsztyn, opiekun P. Monika Dudda – III miejsce