BIEGAJ Z NAMI …. 2017 Nadl. Olsztynek

 RELACJA z imprezy BIEGAJ Z NAMI …. 29.04.2017 r

Członkowie Koła SITLiD przy Nadleśnictwie Olsztynek współorganizowali imprezę plenerową „Biegaj z nami …” , która 29 kwietnia br. odbyła się na terenie Nadleśnictwa Olsztynek w Uroczysku Dzikie Łąki. Impreza przebiegała pod hasłem „Biegaj z nami miedzy drzewami.

Drzewa, wiedza o występujących w polskich lasach gatunkach, były tematem głównym konkursu. Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, osoby dorosłe. Można było wykazać się wiedzą ale również dowiedzieć się czegoś nowego od prowadzącego konkurs Jarosława Opasa, którego wspomagał Piotr Rogowski.

Zmagania w biegu na orientację przeprowadzono na osiemnastu trasach zróżnicowanych stopniem trudności. Wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Olsztynek.

Każda impreza plenerowa wymaga dobrej pogody. Ta rozpoczęła się kroplami deszczu a zakończyła promieniami słońca. Uczestnicy wyjeżdżali zadowoleni. Kontakt z lasem, mapą i bieg między drzewami dostarczył wrażeń. Zawody odbywały się na terenie Zielonego Punktu Kontrolnego i uczestnicy obiecywali, że wrócą tu na zmagania rekreacyjne w ramach małych własnych rywalizacji.

 

Relacja: Danuta Mikielska