Ryga 2011

Drużyna RDLP Olsztyn Wicemistrzem w piłce siatkowej

 

W dniach 4 – 6 marca b.r. odbyły się II Mistrzostwa Polski Leśników w piłce siatkowej pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Mariana Pigana. Organizatorem była  RDLP w Olsztynie, współorganizatorem – SITLiD Oddział Olsztyn. Turniej rozegrano w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie.

Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 20 drużyn i były to: reprezentacja leśników z Litwy oraz reprezentacje leśników z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Leśnego Banku Genów w Kostrzycy i wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Naszą drużynę reprezentowali:

 

1

Janusz Jeznach

2

Michał Zega

3

Mirosław Niewiadomski

4

Daniel  Drzazga

5

Tomasz Lisowski

6

Krzysztof Kisielewski

7

Jacek Folborski

8

Sebastian Pietrzak

9

Tomasz Brzozowski

10

Piotr Suś

11

Bogdan Brewka

12

Sebastian Smoluk

Zespół RDLP Olsztyn podczas mistrzostw zagrał łącznie 9 meczów. Zwracając uwagę na wysoki poziom pierwszych meczów, w obawie o swój wynik, w rozgrywce z DGLP, zespół wzmocnił swój skład nowym zawodnikiem w osobie dyrektora RDLP Olsztyn, Jana Karetko. Wprowadzony na boisko dyrektor J. Karetko niekonwencjonalnymi zagraniami zainspirował drużynę do jeszcze lepszej walki. Zespół, wspierany również przez kibiców, dzielnie zwyciężał kolejne spotkania dochodząc do półfinału. Starcie z RDLP Lublin zakończył zwycięskim wynikiem 2:1, przechodząc do finału. W ostatnim spotkaniu olsztyńscy leśnicy zmierzyli się z reprezentacją gdańską zdobywając tytuł Wicemistrza w tegorocznym turnieju. Nasi zawodnicy przez trzy dni rozgrywek zaprezentowali wspaniałą postawę i wysoki poziom gry.