szkolenie w Puszczy Białowieskiej

Dzięki wsparciu Oddziału SITLiD w Olsztynie, pracownicy Nadleśnictwa Susz odbyli w dniach 28.09.2017 r. – 01.10.2017 r. szkolenie w Puszczy Białowieskiej.

Dnia 29 września gościliśmy na terenie Nadleśnictwa Białowieża, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z problemem gradacji kornika drukarza w gospodarczej części Puszczy Białowieskiej. Po wysłuchaniu prezentacji, wygłoszonej przez Pana Łukasza Ławrysza w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, udaliśmy się w teren, gdzie dołączył do nas Pan Andrzej Antczak (Inżynier Nadzoru). Już pod jego opieką mieliśmy okazję dokładnie poznać sytuację w lasach Nadleśnictwa Białowieża (przejazd tzw. częścią referencyjną). Udało nam się również odwiedzić Rezerwat Krajobrazowy im. prof. Władysława Szafera oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego.

Następnego dnia udaliśmy się do Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie po przejściu przez legendarną bramę wyruszyliśmy wraz z przewodnikami na kilkugodzinną trasę, podczas której, jak również i poprzedniego dnia towarzysząca nam piękna pogoda.

 Wojciech Niemkiewicz

 Przewodniczący Koła SITLiD przy N. Susz